MENU

Svatba v zimě může být opravdu pohádková, vyjde-li sníh. Každá zimní svatba má svá specifika, na která byste při jejím plánování rozhodně neměli zapomenout. Jaká to jsou?

Zmní svatba má opravdu své nepopsatelné kouzlo. Když je krajina pokrytá bílou peřinou a zvolí se vhodný styl a dekorace, jsou z toho nádherné fotky. A atmosféra je přímo pohádková.

Druhým extrémem je pak zimní svatba “na blátě”, kdy celý den mží, krápe, je sychravo a třeba i větrno. Všechny stromy jsou holé, na polích je bláto, louky jsou promáčené… tedy na focení žádná výhra. Svatba pak vypadá, jako by byl sychravý podzim.

Bohužel sníh vám nikdo nezaručí, a tak je zimní svatba tak trošku sázka do loterie. Jediným řešením je naplánovat svatbu do hor a nebo do takových prostor, které budou atraktivní i bez sněhu (např. elegantní Chateau Mcely a podobně).

Na co nezapomenout při plánování zimní svatby

Při plánování zimní svatby pamatujte na následující:

  • Ideální je zimní obuv pro nevěstu, která se schová pod dlouhé svatební šaty (mohou to být klidně sněhule, které se pod šaty schovají… a pokud je potřeba, na pár fotek se přezují).
  • Nepodceňte teplé oblečení (nejednou jsem fotografoval zimní svatbu, kdy nevěsta sice měla kožíšek, ale po půl hodině venku začala ztrácet barvu…).
  • Je brzy tma: kolem zimního slunovratu, tedy kolem Vánoc, zapadá Slunce už brzy odpoledne. V pět hodin odpoledne bude tma jako v ranci. Proto je potřeba případné venkovní focení načasovat na takovou dobu, kdy je ještě světlo. To vám zkušený fotograf poradí. Pokud tedy plánujete obřad až pojději odpoledne, můžete focení portrétů zrealizovat již před obřadem. I případné fotografování s prskavkami zvládnete již třeba v 5 odpoledne, protože již bude šero nebo dokonce tma.
  • Máte jedinečnou šanci si připravit speciální zimní výzdobu. Ta může tématicky i obsahově ladit ke sněhu a zimě. Inspirace je na internetu spousty, případně můžete výzdobu svěřit do rukou profesionální agentury.
  • Budete mít velkou výhodu v tom, že v zimě není hlavní svatební sezóna. Takže se vám budou dobře vybírat dodavatelé, nebudou tolik obsazení.
  • K dostání jsou různé vyhřívané vložky do bot na akumulátor (stojí za zvážení zejména pro venkovní focení). Vše samozřejmě záleží na tom, jak moc máte dlouhé šaty a zda-li se takové boty pod nimi schovají.
  • Na focení venku si s sebou vezměte do termosky horký čaj, každé takové zahřátí v mrazu pomůže. Zkušený profesionální svatební fotograf zvládne nafotit poměrně dost fotek i během dvaceti minut. Což se právě při focení v zimě hodí.
  • Pokud je to možné, zkuste nafotit nějaké svatební portréty i v interiéru (zajímavý interiér je velké plus).

Svatba v zimě může být opravdu romantická a na fotografiích velmi atraktivní. Je ovšem potřeba počítat s jistou dávkou nepohodlí a také rizikem absence sněhu. To lze vyřešit naplánováním svatby někam do hor, kde bude jistota sněhu a té pravé zimní atmosféry a nebo do elegantního prostředí, které vypadá skvěle celoročně.

Comments

He that drinks beer thinks beer.

Komentář čeká na schválení.

Drink is the curse of the land. It makes you fight with your neighbor.It makes you shoot at your landlord and it makes you miss him.

Komentář čeká na schválení.
Add Your Comment

ZAVŘÍT