MENU

Svatební prskavky jsou na svatbách velmi oblíbené. Jsou totiž perfektním zpestřením podvečerní zábavy. Navíc lze se svatebními prskavkami pořídit úžasné svatební fotky. Jak a kdy takové fotografie nejlépe nafotit? Na kdy je naplánovat? Co mít na focení se svatebními prskavkami připravené? Vše se dozvíte v tomto průvodci, ve kterém se dozvíte, jak se nejlépe fotografují svatební prskavky.

1. Svatební prskavky naplánujte na podvečer (šero)

Naprosto zásadní je fotografování svatebních prskavek naplánovat na takovou dobu, až bude šero. To může být v letních měsících klidně také kolem deváté večer – proto je dobré počítat s tím, že svatební prskavky nenafotíte v průběhu odpoledne. Šero nebo dokonce tma je pro fotografování svatebních prskavek naprosto zásadní.

svatební prskavky inspirace

Můžete se podívat na internetu, v kolik hodin zapadá slunce ve váš svatební den, a tomu čas fotografování svatebních prskavek přizpůsobit – doporučil bych čas západu slunce +1 hodina. Druhou variantou, kterou vám vřele doporučuji, je domluvit se se svým svatebním fotografem. Zkušený svatební fotograf jistě fotil svatební prskavky již mnohokrát, a tak vám dobře poradí, v kolik hodin bude ideální s jejich focením začít.

Časové naplánování fotografování svatebních prskavek je zcela zásadní. Nesmí to být příliš brzy, to by vůbec prskavky nevynikly. A zase není žádoucí, aby už byla „tma jako v pytli“. A to proto, aby při fotografování svatebních prskavek ještě vyniklo jakési „ambientní“ světlo, tedy aby pozadí nebylo černé. Ale třeba tmavě modré.

Vzhledem k tomu, že svatební prskavky se fotografují v době, kdy velká část svatebních hostů již podléhá svatebnímu veselí, je zapotřebí jistá dávka autority a disciplíny. Nejednou jsem byl svědkem toho, jak hosté začali samovolně zapalovat drahocenné svatební prskavky a pobíhat s nimi vesele po dvoře, jako by byly vánoce. Inu, alkohol dělá své, to víme všichni…

Proto je velmi účelné, aby váš svatební fotograf měl jistou organizační schopnost a dovedl ukočírovat dav rozveselených svatebčanů se sirkami v jedné ruce a se svatebními prskavkami v té druhé. Opravdu to nebývá snadné, to vám mohu z vlastní zkušenosti říct.

Já vždy všem říkám: „nikdo nebude nic zapalovat dokud nedám jasný pokyn“. A musím říct, že to vcelku funguje.

Tip: zvažujete-li, jestli pošlete svého svatebního fotografa o hodinu dříve domů s tím, že prskavky vám nafotí kamarád, nedělejte to. Vůbec nad tím ani nepřemýšlejte. Rozhodně stojí za to si připlatit případnou hodinu navíc a nechat si svatební prskavky nafotit od opravdu profesionálního fotografa. Výsledek bude opravdu stát za to, to mi věřte.
svatební prskavky inspirace

2. Připravte si dlouhé svatební prskavky

Svatební prskavky se prodávají v různých velikostech. Vřele vám doporučuji: kupte si ty dlouhé. A to proto, že vydrží znatelně déle hořet.

Krátké svatební prskavky vydrží hořet příliš krátkou dobu na to, aby je stihl dav například 20 hostů postupně zapálit a vy jste se s nimi stihli vyfotit. Ono se to takhle nezdá, ale než zapálí postupně své svatební prskavky třeba 15 lidí, tak tomu prvnímu už krátká prskavka v podstatě zhasíná. Proto je opravdu potřeba vzít ty dlouhé.

Dlouhé svatební prskavky mají tu výhodu, že vcelku bezpečně stihnete sesynchronizovat všechny své hosty. Jinak řečeno – všem vašim hostům budou hořet naráz a vy se s nimi zvládnete vyfotografovat. Navíc díky delší době hoření stihne váš svatební fotograf pořídit mnohem více krásných záběrů. A to za těch pár korun navíc za dlouhé svatební prskavky stojí.

svatební prskavky fotky

3. Jak zapalovat svatební prskavky

Svatební prskavky je potřeba zapalovat trošku speciálním způsobem. Za ta dlouhá léta praxe (svatby fotografuji již od roku 2007) jsem vypozoroval následující:

  • Zapomeňte na obyčejný plynvý zapalovač – tí zapálíte maximálně tak jednu nebo dvě prskavky a pak začne pálit do palce.
  • Prskavka se nejrychleji zapálí od jiné prskavky. A to zcela bezkonkurenčně. Stačí přiložit konec k jiné již zapálené prskavce a během pár sekund chytí.
  • Vhodným zdrojem pro prvotní zapálení jsou svíčky (nepálí do ruky jako zapalovač).

Při zapalování svatebních prskavek se mi v praxi osvědčil následující postup:

  • Mezi svatební hosty rozdáte svíčky. A to tak, aby na každých 5 hostů byla alespoň 1 svíčka.
  • Jeden z těchto 5 hostů zapálí svatební prskavku od svíčky. Pokud je plamen velký, mohou to zkusit i dva. Ovšem ne víc – to by svíčku udusili (ozkoušeno).
  • Jakmile prvním začne hořet svatební prskavka, přiloží ostatní své prskavky na tu jeho a vcelku rychle si ji zapálí (pár sekund).

Podstatné je vědět to, že svatební prskavka se zapálí podstatně rychleji od jiné prskavky, než od svíčky nebo zapalovače. Je to v praxi ozkoušeno.

Tip: svatební prskavku lze zapálit i od prostředka. Potom jedna taková svatební prskavka hoří dvojitým plamenem. Zároveň je ovšem potřeba počítat s tím, že shoří za polovinu času.

svatební prskavky

4. Svatební prskavky pálí a propálí i šaty – na to pozor

Velmi doporučuji dbát na bezpečnost při manipulaci se svatebními prskavkami. Na první pohled to nemusí být zřejmé, ale taková svatební prskavka hoří plamenem o teplotě 1100°C. Takže nejen, že na ni není radno sahat, navíc je potřeba dát pozor i na odletující jiskry. Pár jsem jich již pocítil na své hlavě a nebylo to příjemné.

Proto doporučuji – instruujte své „svatební prskavkové hosty“, aby nemávali svými prskavkami příliž blízko obličejů, vlasů a oblečení – zejména pak vašich vysněných svatebních šatů.

svatební prskavky

5. Svatební prskavky jsou jedovaté – připravte si plechový kyblík

Málokdo to ví, ale svatební prskavky jsou prudce jedovaté. Proto je potřeba je po celé té parádě nenaházet bezohledně na zem, ale bezpečně je zlikvidovat.

Velmi se nám při fotografování svatebních prskavek osvědčil plechový kýbl (nebo jiná podobná nádoba) s vodou, do které mohou hosté své prskavky rovnou odkládat. Nestane se tak, že zůstanou ležet vyhořelé prskavky na louce a nebo že je hodí někdo třeba ještě žhavé do popelnice…

svatební prskavky špalír

6. Jak fotografovat svatební prskavky – špalír

Svatební prskavky lze fotografovat v podstatě dvěma kreativními způsoby. Tím prvním je prskavkový špalír.

V praxi to funguje tak, že hosté utvoří špalír dost široký na to, abyste jím oba dva prošli. Pak zvednou prskavky šikmo nahoru, takže vytvoří jakýsi „tunel“, kterým vy potom můžete pomalu projít nebo dokonce procházet tam a zpátky.

Nezapomeňte si nějaké svatební prskavky vzít do rukou i vy… v jedné ruce udržíte i více než dvě a vy padá to pak na fotkách moc pěkně.

Právě při fotografování prskavkového špalíru doporučuji dbát zvýšené pozornosti. A to zejména na vlasy a oblečení. Pokud budou prskavky příliš blízko (řekněme 10cm), může dojít k propálení oblečení.

svatební prskavky malování světlem

7. Jak fotografovat svatební prskavky – malování světlem

Druhou možností, jak fotografovat svatební prskavky, je takzvané malování světlem. Oproti předchozímu špalíru se liší tím, že je trošku více kreativní a nevšední. Při dlouhé expozici se totiž vytváří světelné stopy po prskavkách, jako by neviditelný malíř maloval svým jiskrnným štětcem do vaší svatební fotky. Jak to funguje a jak to pak vypadá?

K tomuto stylu fotografování je potřeba stativ, takže se pro jistotu před svatbou svého svatebního fotografa můžete optat, jestli bude s sebou mít stativ pro případné prskavkové focení. Nebudu zde rozebírat do detailu nastavení fotoaparátu, to bude mít váš svatební fotograf zvládnuté (měl by). Místo toho vám vysvětlím, co se očekává od vás.

Většinou je nejlepší, když vezmete 10-20 svatebních hostů, kteří jsou schopni koordinovat své pohyby a utvoříte z nich skupinku. Třeba jako když se fotily skupinky po obřadu. Rozdáte jim prskavky a jakmile je mají zapálené (viz postup výše), začnou s nimi pohybovat po předem domluvených trasách.

Když chete například vytvořit nápis „LOVE“ nebo třeba datum svatby „21.8.2021“, tak je ideální, aby každý člověk vytvářel jedno písmeno nebo číslo. Pozor, je potřeba tyto znaky malovat prskavkou zrcadlově, tedy z pohledu fotografa. O to je celá záležitost lehce složitější.

V praxi se mi, jako svatebnímu fotografovi, osvědčilo, každému z účastníků názorně ukázat, jaký tvar má opakovaně „malovat“ jako by měl v ruce štětec. Ideální je vyzkoušet vše nanečisto, protože v pozdní podvečerní hodinu se člověk velmi snadno splete a začne písmeno malovat obráceně.

Ostatní hostí, kteří mají svatební prskavky, ale nemají přidělené žádné znaky, čísla nebo písmena, mohou dotvářet atmosféru jednoduchým máváním kolem nebo i pobíháním sem a tam.

Fantazii se zde meze nekladou, s prskavkami lze v průběhu třeba desetisekundové expozice vytvořit ledasjaké tvary. Záleží jen na vaší fantazii, co se vám bude líbit. S dlouhými prskavkami bude dosta času i na případnou improvizaci nebo i více variant.

svatební prskavky

Shrnutí

Svatební prskavky jsou parádním prvkem pro podvečerní svatební veselí. Nejen, že si s nimi vaši hosté užijí spoustu zábavy, navíc z takového focení s prskavkami budete mít krásné svatební fotky.

Podstatné je předem focení se svatebními prskavkami naplánovat, abyste na něj ve víru zábavy nezapomněli – a aby s tím váš svatební fotograf počítal. Pak už jen stačí se nechat inspirovat výše uvedenými užitečnými radami a uvidíte, že vše dopadne skvěle. Jako svatební fotograf fotím svatební prskavky již dlouhá léta a věřte, že má doporučení vám celý proces velmi usnadní. A pokud byste náhodou hledali svatebního fotografa, rád vám nafotím nejen váš celý svatební den, ale samozřejmě i svatební prskavky.

Přeji vám mnoho zábavy při focení se svatebními prskavkami a děkuji, že jste můj průvodce dočetli až sem. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, klidně mi napište na mail nebo do komentáře níže. Rád vám poradím. Mějte se krásně 🙂

Komentáře

I am a strict follower of you, too, can you please approve this post.

Komentář čeká na schválení.

The road seemed to stretch on endlessly before us, but Alexis assured me that our journey was near an end. We’d turn before long into thick woods and travel through narrow, winding roads until we reached her family’s cabin. I had no choice but to trust her as GPS had given out nearly 20 minutes ago.

“There’s good wifi and okay reception at the cabin,” she’d told me, “but you can’t get there unless you know the way.”
https://LnmkbvcxzHfdsatrewqpoiu8765378.jimdofree.com/
So here I was, driving alone in the middle of god knows where with a girl who was my student just a couple of weeks ago. Her and her four best friends had been together from first grade all the way through high school and now they had graduated with very different futures ahead of them. They had decided to kick off “the best summer ever” with a week long stay at Alexis’s family cabin. Alexis and I were heading up before everyone else, the four other girls and four guys.

Komentář čeká na schválení.

Thanks for your personal marvelous posting! I truly enjoyed reading it,
you may be a great author. I will remember to bookmark your
blog and will come back later in life. I want to encourage that you continue your great job, have a nice holiday weekend!

Have a look at my blog post: delta 8 thc

Komentář čeká na schválení.

Generally I do not read article on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to try and do
so! Your writing taste has been surprised me. Thank you, very great article.

my web page … delta 8 thc for sale

Komentář čeká na schválení.

Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.

Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
Appreciate it

Feel free to surf to my website: delta 8 thc

Komentář čeká na schválení.

Outstanding post but I was wondering if you could write a litte more on this subject?
I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more.
Thanks!

Here is my web page; best delta 8 thc

Komentář čeká na schválení.

Your method of explaining all in this article is truly pleasant, every one can effortlessly understand it, Thanks
a lot.

My blog :: delta 8 thc

Komentář čeká na schválení.

Just desire to say your article is as surprising.

The clarity in your post is just excellent and i can assume you’re an expert on this subject.
Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated
with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the
enjoyable work.

Take a look at my site buy delta 8 thc

Komentář čeká na schválení.

This piece of writing is truly a pleasant one it assists new the
web users, who are wishing for blogging.

Stop by my web-site – delta 8 thc for sale

Komentář čeká na schválení.

Quality posts is the secret to attract the visitors to pay a quick visit the web page, that’s what this web page
is providing.

Look into my webpage :: delta 8 thc near me

Komentář čeká na schválení.

I just could not leave your website prior to suggesting that I really enjoyed
the standard information a person supply to your guests? Is going to be again steadily to check out new posts

Komentář čeká na schválení.

The road seemed to stretch on endlessly before us, but Alexis assured me that our journey was near an end. We’d turn before long into thick woods and travel through narrow, winding roads until we reached her family’s cabin. I had no choice but to trust her as GPS had given out nearly 20 minutes ago.

“There’s good wifi and okay reception at the cabin,” she’d told me, “but you can’t get there unless you know the way.”

So here I was, driving alone in the middle of god knows where with a girl who was my student just a couple of weeks ago. Her and her four best friends had been together from first grade all the way through high school and now they had graduated with very different futures ahead of them. They had decided to kick off “the best summer ever” with a week long stay at Alexis’s family cabin. Alexis and I were heading up before everyone else, the four other girls and four guys.

https://sites.google.com/view/mw8sR1Lzfvki0Bvc https://sites.google.com/view/R4to6JSBjwnne0ac https://sites.google.com/view/RFTV1RL9uTEE2WP6 https://sites.google.com/view/CZDbCcuO4dS24e1R https://sites.google.com/view/Tz7wJRwENn9hy5Z5

Komentář čeká na schválení.

Pretty! This was a really wonderful post. Thank you for providing this information.

Komentář čeká na schválení.

Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this paragraph
i thought i could also make comment due to this good paragraph.

Komentář čeká na schválení.

I was sitting in my kitchen drinking a cup of coffee and cleaning my camera . I was really down and the rain outside didn’t help. I had just turned 78. I had lost my wife last year after a short battle with cancer. I missed her terribly. We had been married for almost 60 years. Little did I know my life was going to change.

I was thinking about selling our home since the reason for buying such a big home was gone. It was large because my wife had several sewing machines and needed the room. It was a pre-manufactured home with about 2,000 square feet. Due to our snoring, I lived in one end of the home in a small bedroom and she had lived in the other end in the master bedroom. Around the walls were pictures of my wife that I had taken when we were younger. Almost all were her in the nude. She was a great model and very beautiful.

I was getting up to get another cup of coffee when the doorbell rang. I don’t get visitors and even my daughters didn’t visit very often. I opened the door and there stood a beautiful young woman. She was about 5′ 4″ with long dark hair. She was wearing a halter top and I could see she had, although small, great tits. It took me several seconds to recognize she was my new next door neighbor. She and her husband had just recently moved in.

She said I’m Jennifer your next door neighbor. I said good morning and asked her if she wanted a cup of coffee. She said that would be great and followed me into the kitchen. I noticed her looking at all the nude photos of my wife. When we sat down I told her those were pictures of my late wife. She asked if I was a photographer and I said not a professional one. I now take general pictures, usually of flowers and sunsets. We talked for a little while about various subject. She finally said the reason she came over was to see if she could use my phone. They were trying get a phone of their own installed. I handed her my cell phone. I went to get us more coffee as I heard her talking. I heard her say that was more than they could afford. As I came back I could see tears in her eyes. As I handed her a tissue she said they were having financial problems. She got up to go and thanked me for the coffee. As I walked her out she stopped to look at my wife’s pictures. Before I could stop my mouth I said I had a lot more in my side of the house. She smiled and said she would like to see them sometime. She walked out and I had a view of the beautiful tight ass. I thought to myself that her husband was very lucky.

https://heathersaoirse1.blogspot.com/2021/03/when-doug-became-doris-ch-01.html https://gomsesongor.blogspot.com/2021/03/the-voice-on-train-pt-02.html https://kmakenzie93.blogspot.com/2021/02/the-pass-reveal.html https://mrsltessa.blogspot.com/2021/02/something-new-edge-of-glory.html https://mariacamille75.blogspot.com/2021/02/the-mistress-of-house-ch-02.html

Komentář čeká na schválení.

I am genuinely thankful to the owner of this website who has shared this
great piece of writing at at this time.

Komentář čeká na schválení.

SKincell Pro is well known by the people who used it
as an optimal skin fixor. The serum contains the exact same ingredients as a lot of the other moles
eliminating lotions on the market today, however it adds greater than much of them.

The lotion additionally improves your skin appearance and also supplies even-toned skin. The active ingredients, the product has are all
natural ingredients which are safe for your skin. https://45listing.com/story9267374/skincell-pro-side-effects

Komentář čeká na schválení.

SKincell Pro is popular by the people who used
it as an excellent skin fixor. The product consists
of the exact same ingredients as much of the
other moles eliminating creams on the market today, however it adds more
than a lot of them. The serum also enhances your skin appearance and also gives even-toned skin. The active ingredients, the item has
are all natural components which are secure for your skin. https://shorturl.at/qtxyV

Komentář čeká na schválení.

I’ve been surfing online more than three hours today,
yet I never found any interesting article like yours. It is pretty
worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet
will be a lot more useful than ever before.

Komentář čeká na schválení.

Hey very nice blog!

Komentář čeká na schválení.

This is very fascinating, You’re a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and sit up for looking for more of your magnificent post.
Additionally, I’ve shared your website in my social networks

Komentář čeká na schválení.

What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity about unpredicted emotions.

Komentář čeká na schválení.

If some one wishes expert view about blogging afterward i propose him/her to pay a visit
this blog, Keep up the pleasant job.

Komentář čeká na schválení.

I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

Komentář čeká na schválení.

Massa suspendisse lorem turpis ac. Pellentesque volutpat faucibus pellentesque velit in, leo odio molestie, magnis vitae condimentum. Engracia Elden Edouard

Komentář čeká na schválení.

This information is invaluable. When can I find out
more?

Komentář čeká na schválení.

Hello! Quick question that’s entirely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my
iphone. I’m trying to find a template or plugin that might
be able to fix this issue. If you have any suggestions, please
share. With thanks!

Komentář čeká na schválení.

Hi there! Would you mind if I share your blog with
my zynga group? There’s a lot of people that I think
would really appreciate your content. Please let me know.

Many thanks

Komentář čeká na schválení.

Greetings! Very helpful advice in this particular
article! It’s the little changes that will make the largest changes.
Many thanks for sharing!

Here is my homepage … cbd oil for sleep

Komentář čeká na schválení.

Hello! Would you mind if I share your blog with my
myspace group? There’s a lot of people that I think would really appreciate
your content. Please let me know. Many thanks

Also visit my webpage … CBD for dogs

Komentář čeká na schválení.

What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have
discovered It positively helpful and it has helped me out loads.
I’m hoping to contribute & assist different users like its helped me.
Good job.

Also visit my webpage CBD oil for dogs

Komentář čeká na schválení.

It’s really a great and useful piece of information. I am satisfied that you simply shared this helpful information with us.
Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

Also visit my web site; CBD for sale

Komentář čeká na schválení.

This design iis wicked! You most certainly know how to keep a reader
entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved
to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job.
I really loved what you had tto say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
https://obirtu.medium.com/essay-examination-41963a200d2a
affordablle papers
affordable papers https://obirtu.medium.com/essay-examination-41963a200d2a

Komentář čeká na schválení.

This video is presenting does vital flow work but also try
to cover the following subject:https://www.facebook.com/pages/category/Health—Wellness-Website/Vital-flow-reviews-102135748499657/

-vital flow for prostate

-vitalflow prostate really works

-vitalflow prostate support reviews

One thing I noticed when I was researching
info on does vital flow work was the absence of
appropriate details.

Does vital flow work nevertheless is an subject that I know something about.
This video therefore should be relevant and of interest to you.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Follow our video clips about does vital flow work as well as other comparable topics on

I think the admin of this website is in fact working hard for his web site, since here every data is quality based material.

Komentář čeká na schválení.

I think the admin of this site is genuinely working hard in favor of his web site,
as here every material is quality based material.

My web blog – CBD for dogs

Komentář čeká na schválení.

Hello, this weekend is nice designed for me, https://bengals.company.com/

Komentář čeká na schválení.
Komentář čeká na schválení.
Komentář čeká na schválení.

Wow! This blog looks just like my old one! It’s on a entirely different subject but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!

Have a look at my page CBD for anxiety

Komentář čeká na schválení.
Přidat komentář

ZAVŘÍT