MENU

Praha je úžasné metropolitní město nabízející celou řadu svatebních míst. Zejména historické centrum skrývá mnoho elegantních míst pro svatbu. Níže naleznete můj skromný výčet takových svatebních míst v Praze – doufám, že vás inspirují.

Svatební místo: Lobkowiczký palác

Lobkowiczký palác patří mezi oblíbená luxusní svatební místa v Praze. Jedná se o jediný soukromý subjekt v rámci Pražského hradu. Historie Lobkowiczského paláce sahá až do 16. století. Pro svatbu v Lobkowicském paláci lze využít historické sály, kapli a také terasu s úchvatným výhledem na Prahu. Jedná se o jedno z nejluxusnějších svatebních míst v Praze. Pokud tedy hledáte svatební místo v Praze, které na vás dýchne historií, uměním a luxusem, pak by pro Vás mohl být Lobkowiczský palác ideálním místem pro svatbu v centru Prahy.

Svatba ve Ville Richter

Dalším elegantním svatebním místem v Praze (přímo v centru), je VILLA RICHTER. Richterova vila je součástí komplexu Svatováclavské vinice na Pražském hradě. Klasicistní vila nabízí mimo jiné i prosluněný skleník a vynikající výhled na Prahu. Celé svatební místo Richterovy vily lze soukromě pronajmout. Jedná se o jedno z nejkrásnějších svatebních míst v Praze.

Svatební místa Praha

Svatba v Augustine Hotel

Dalším oblíbeným svatebním místem v Praze je Hotel Augustine, hned vedle krásné Valdštejnské zahrady. Hotel Augustine se nachází v klášterním komplexu, přičemž v případě zájmu o církevní obřad máte přímý vstup do kostela sv. Tomáše. K dispozici je i stylová zahrada se slunečními hodinami, kde můžete naplánovat třeba koktejlovou recepci. V každém patří Hotel Augustine mezi velmi oblíbená svatební místa v Praze.

Svatba v Empire Hall

Praha nabízí svatební místa nejen v duchu zámecké elegance, ale i svatební místa stylová a moderní. Mezi taková patří Empire Hall, což je perfektní místo pro galavečery a svatby. Jedná se o prostory ve Slovanském domě, zrekonstruované ve stylu „Art Deco“. Znáte film „The Great Gatsby“? Přesně takové interiéry i atmosféru můžete očekávat právě v Empire Hall. Jedná se o jedinečně stylové svatební místo v Praze, které zaujme svým stylem.

Svatba v Clara Futura

Nedaleko od centra se nachází další velmi oblíbené svatební místo u Prahy, a to Chateau Clara Futura. Jedná se o velmi elegantní zámecký hotel v Dolních Břežanech, kousek jižně od Prahy. Clara Futura patří mezi velmi oblíbená svatební místa v Praze (a v blízkém okolí), protože umožňuje v elegantním zámeckém prostředí uspořádat celou svatbu, včetně církevního či civilního obřadu.

Svatební fotograf Toskánsko v Itálii

Vrtbovská Zahrada: svatební místo pro obřad

Vrtbovská zahrada je nádherným svatebním místem pro obřad v centru Prahy. Její kaskádovité pojetí nabízí nejen spoustu krásných zákoutí, ale i nádherných výhledů na celou Prahu. Obřady se ve Vrtbovské zahradě konají v její spodní části, které je kryté proti neduhům počasí. Ve Vrtbovské zahradě se obvykle kromě obřadu také fotografují skupinky a samotní novomanželé, jelikož je to orpavdu krásné svatební místo v Praze. Jedinou nevýhodou je, že zde neuspořádáte kompletní svatbu, pro následnou hostinu je potřeba zvolit jiná svatební místa v Praze.

Svatební místo: Martinický palác

Mezi oblíbená svatební místa v Praze patří i Martinický palác, který se nachází hned na okraji Hradčanského náměstí. Svou lokalitou tedy přitahuje všechny obdivovatele historického centra – na dosah ruky je například Pražský hrad. Martinický palác patří mezi ta svatební místa v Praze, která umožňují uspořádat kompletní svatbu, od příprav až po zábavu.

Svatba Martinický Palác Praha

Svatba v Mandarin Oriental

Mezi luxusní svatební místa v Praze patří i Mandarin Oriental. Pětihvězdičkový hotel, situovaný v budově bývalého kláštera ze 14. století, nabízí luxusní interiéry i atraktivní umístění v cetntru Prahy. Jedná se tak o jedno ze svatebních míst v Praze, keré zaujme kvalitou služeb a luxusem.

Arcibiskupský palác

Mezi velmi atraktivní svatební místa v Praze patří Arcibiskupský palác. Nachází se v těsné blízkosi Pražského hradu a je to jedna z nejvýznamnějších pozdně barokních staveb v Praze. Kapacita je opravdu značná (200-300 osob). Interiéry jsou luxusně okázalé, na zdech se nalézá mnoho uměleckých děl. Palác jako takový má velmi bohatou historii. Arcibiskupský palác je tedy, jako svatební místo v Praze, vhodný pro náročné klienty vyhledávající jedinečné místo pro svatbu v samém centru Prahy.

svatební místa Praha

Svatba v Grand Mark Prague

Další velmi oblíbené svatební místo v Praze je luxusní hotel Grand Mark Prague. Vnitřní barokní zahrada o rozloze 1800m2 je ideální místem pro obřad, kapacita je až stovky hostů. Hotel se nachází v centru Prahy, kousek od Prašné brány. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Svatba: Letenský zámek

Letenský zámek patří mezi další atraktivní svatební místa v Praze, a to zejména díky stylovému interiéru a výhledům na Prahu. Letenský zámek umožňuje uspořádat svatbu až pro 120 hostů, přičemž důraz je kladen na fine-dining, tedy dokonalý kulinářský zážitek. Novomanželé se pak mohou fotografovat s výhledy na historické centrum Prahy, které jsou k dispozici v dochozí vzdálenosti. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Svatební místa Praha

Svatba U Zlaté Studně (Golden Well)

Přímo pod Pražským hradem, uprostřed Královských zahrad, se nachází svatební místo, které je v Praze také velmi oblíbené. A to U Zlaté Studn (Golden Well). Výhled z restaurace je úžasný a z přilehlé terasy také.

Svatební místa Praha

Svatba v Chateau st. Havel

V Krči naleznete další velmi oblíbené svatební místo v Praze, a to Chateau st. Havel. Jedná se o zámecký hotel s velmi stylovými interiéry a rozlehlou zahradou, vhodnou třeba i k uspořádání obřadu. Vnitřní kaple je k dispozici v případě zájmu o vnitřní obřad. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Závěr

Výše uvedený souhrn doporučených svatebních míst v Praze samozřejmě není kompletní. Praha nabízí nepřeberné množství míst pro svatbu, a tak ani nebylo mým cílem je všechny katalogizovat. Tento seznam spíše jen obsahuje ta svatební místa v Praze, která mě buď svým stylem zaujala nebo jsem tam již fotografoval. Věřím, že vám tento seznam pomůže a pokud budete chtít svou svatbu v Praze vyfotografovat, můžete u mne samozřejmě kdykoliv poptat svůj termín.

KOMENTÁŘE
Přidat komentář

ZAVŘÍT