MENU

Praha je úžasné metropolitní město nabízející celou řadu svatebních míst. Zejména historické centrum skrývá mnoho elegantních míst pro svatbu. Níže naleznete můj skromný výčet takových svatebních míst v Praze – doufám, že vás inspirují.

Svatební místo: Lobkowiczký palác

Lobkowiczký palác patří mezi oblíbená luxusní svatební místa v Praze. Jedná se o jediný soukromý subjekt v rámci Pražského hradu. Historie Lobkowiczského paláce sahá až do 16. století. Pro svatbu v Lobkowicském paláci lze využít historické sály, kapli a také terasu s úchvatným výhledem na Prahu. Jedná se o jedno z nejluxusnějších svatebních míst v Praze. Pokud tedy hledáte svatební místo v Praze, které na vás dýchne historií, uměním a luxusem, pak by pro Vás mohl být Lobkowiczský palác ideálním místem pro svatbu v centru Prahy.

Svatba ve Ville Richter

Dalším elegantním svatebním místem v Praze (přímo v centru), je VILLA RICHTER. Richterova vila je součástí komplexu Svatováclavské vinice na Pražském hradě. Klasicistní vila nabízí mimo jiné i prosluněný skleník a vynikající výhled na Prahu. Celé svatební místo Richterovy vily lze soukromě pronajmout. Jedná se o jedno z nejkrásnějších svatebních míst v Praze.

Svatební místa Praha

Svatba v Augustine Hotel

Dalším oblíbeným svatebním místem v Praze je Hotel Augustine, hned vedle krásné Valdštejnské zahrady. Hotel Augustine se nachází v klášterním komplexu, přičemž v případě zájmu o církevní obřad máte přímý vstup do kostela sv. Tomáše. K dispozici je i stylová zahrada se slunečními hodinami, kde můžete naplánovat třeba koktejlovou recepci. V každém patří Hotel Augustine mezi velmi oblíbená svatební místa v Praze.

Svatba v Empire Hall

Praha nabízí svatební místa nejen v duchu zámecké elegance, ale i svatební místa stylová a moderní. Mezi taková patří Empire Hall, což je perfektní místo pro galavečery a svatby. Jedná se o prostory ve Slovanském domě, zrekonstruované ve stylu „Art Deco“. Znáte film „The Great Gatsby“? Přesně takové interiéry i atmosféru můžete očekávat právě v Empire Hall. Jedná se o jedinečně stylové svatební místo v Praze, které zaujme svým stylem.

Svatba v Clara Futura

Nedaleko od centra se nachází další velmi oblíbené svatební místo u Prahy, a to Chateau Clara Futura. Jedná se o velmi elegantní zámecký hotel v Dolních Břežanech, kousek jižně od Prahy. Clara Futura patří mezi velmi oblíbená svatební místa v Praze (a v blízkém okolí), protože umožňuje v elegantním zámeckém prostředí uspořádat celou svatbu, včetně církevního či civilního obřadu.

Svatební fotograf Toskánsko v Itálii

Vrtbovská Zahrada: svatební místo pro obřad

Vrtbovská zahrada je nádherným svatebním místem pro obřad v centru Prahy. Její kaskádovité pojetí nabízí nejen spoustu krásných zákoutí, ale i nádherných výhledů na celou Prahu. Obřady se ve Vrtbovské zahradě konají v její spodní části, které je kryté proti neduhům počasí. Ve Vrtbovské zahradě se obvykle kromě obřadu také fotografují skupinky a samotní novomanželé, jelikož je to orpavdu krásné svatební místo v Praze. Jedinou nevýhodou je, že zde neuspořádáte kompletní svatbu, pro následnou hostinu je potřeba zvolit jiná svatební místa v Praze.

Svatební místo: Martinický palác

Mezi oblíbená svatební místa v Praze patří i Martinický palác, který se nachází hned na okraji Hradčanského náměstí. Svou lokalitou tedy přitahuje všechny obdivovatele historického centra – na dosah ruky je například Pražský hrad. Martinický palác patří mezi ta svatební místa v Praze, která umožňují uspořádat kompletní svatbu, od příprav až po zábavu.

Svatba Martinický Palác Praha

Svatba v Mandarin Oriental

Mezi luxusní svatební místa v Praze patří i Mandarin Oriental. Pětihvězdičkový hotel, situovaný v budově bývalého kláštera ze 14. století, nabízí luxusní interiéry i atraktivní umístění v cetntru Prahy. Jedná se tak o jedno ze svatebních míst v Praze, keré zaujme kvalitou služeb a luxusem.

Arcibiskupský palác

Mezi velmi atraktivní svatební místa v Praze patří Arcibiskupský palác. Nachází se v těsné blízkosi Pražského hradu a je to jedna z nejvýznamnějších pozdně barokních staveb v Praze. Kapacita je opravdu značná (200-300 osob). Interiéry jsou luxusně okázalé, na zdech se nalézá mnoho uměleckých děl. Palác jako takový má velmi bohatou historii. Arcibiskupský palác je tedy, jako svatební místo v Praze, vhodný pro náročné klienty vyhledávající jedinečné místo pro svatbu v samém centru Prahy.

svatební místa Praha

Svatba v Grand Mark Prague

Další velmi oblíbené svatební místo v Praze je luxusní hotel Grand Mark Prague. Vnitřní barokní zahrada o rozloze 1800m2 je ideální místem pro obřad, kapacita je až stovky hostů. Hotel se nachází v centru Prahy, kousek od Prašné brány. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Svatba: Letenský zámek

Letenský zámek patří mezi další atraktivní svatební místa v Praze, a to zejména díky stylovému interiéru a výhledům na Prahu. Letenský zámek umožňuje uspořádat svatbu až pro 120 hostů, přičemž důraz je kladen na fine-dining, tedy dokonalý kulinářský zážitek. Novomanželé se pak mohou fotografovat s výhledy na historické centrum Prahy, které jsou k dispozici v dochozí vzdálenosti. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Svatební místa Praha

Svatba U Zlaté Studně (Golden Well)

Přímo pod Pražským hradem, uprostřed Královských zahrad, se nachází svatební místo, které je v Praze také velmi oblíbené. A to U Zlaté Studn (Golden Well). Výhled z restaurace je úžasný a z přilehlé terasy také.

Svatební místa Praha

Svatba v Chateau st. Havel

V Krči naleznete další velmi oblíbené svatební místo v Praze, a to Chateau st. Havel. Jedná se o zámecký hotel s velmi stylovými interiéry a rozlehlou zahradou, vhodnou třeba i k uspořádání obřadu. Vnitřní kaple je k dispozici v případě zájmu o vnitřní obřad. Je to velmi oblíbené svatební místo v Praze.

Závěr

Výše uvedený souhrn doporučených svatebních míst v Praze samozřejmě není kompletní. Praha nabízí nepřeberné množství míst pro svatbu, a tak ani nebylo mým cílem je všechny katalogizovat. Tento seznam spíše jen obsahuje ta svatební místa v Praze, která mě buď svým stylem zaujala nebo jsem tam již fotografoval. Věřím, že vám tento seznam pomůže a pokud budete chtít svou svatbu v Praze vyfotografovat, můžete u mne samozřejmě kdykoliv poptat svůj termín.

KOMENTÁŘE

I all the time emailed this weblog post page to all my contacts, because if like to read it afterward my friends will too. Nancey Judah Lynda Janot Gaspar Ludlow

Komentář čeká na schválení.

We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Roanne Alexandre Ianteen

Komentář čeká na schválení.

Muchas gracias, Mari Carmen, por tu comentario. Me alegro que te gusten mis recetas. Un abrazo. Beatrice Fredrick Anuska

Komentář čeká na schválení.

I really like reading a post that can make men and women think. Idalina Vasily Obidiah

Komentář čeká na schválení.

Hi, after reading this amazing piece of writing i am also delighted to share my know-how here with colleagues.| Ailsun Silvio Oscar

Komentář čeká na schválení.

Good write-up. I definitely appreciate this website. Thanks! Hestia Angeli Sollows

Komentář čeká na schválení.

Excellent write-up. I certainly love this website. Keep writing! Giulietta Ferdy Ruffo

Komentář čeká na schválení.

It is also very important when you are defending as a goalie. Rosanne Conway Haywood

Komentář čeká na schválení.

Ridiculous quest there. What happened after? Take care!| Monika Winston Ermeena

Komentář čeká na schválení.
Přidat komentář

ZAVŘÍT