MENU

Plánujete-li svatbu, dostanete se dříve či později k následující otázce – kdy má začít fotograf fotit? Odpověď je jednoduchá – ve většině případů už od příprav. A níže se dozvíte proč.

1. Přípravy, to není jen česání

Nevěsty si často kladou otázku, jestli chtějí být fotografované nenalíčené a neučesané. Pro mnohé je to velké dilema a kvůli obavám ze svého naturálního vzhledu domluví příjezd fotografa až na konec svých příprav. Což je ovšem nejen zbytečné, ale navíc i často kontraproduktivní. Proč?

Fotografování svatebních příprav totiž není pouze o „nevěstě v nedbalkách“. Dokonce bych řekl, že to například to mého elegantního stylu fotografování svateb vůbec nehodí. Proto nevěsty v rané fázi příprav téměř nefotím.

V tu chvíli je naopak největší prostor k fotografování veškerých detailů: šaty, střevíce, prstýnky, náušnice a ostatní šperky, svatební oznámení a pozvánky, ženichovy doplňky, výzdoba a mnoho dalšího. To vše je nedílnou součástí každého elegantního svatebního alba a ačkoliv se to nezdá, nafocení všech těchto detailů zabere dost času.

Pokud jste výběru svého svatebního fotografa věnovali dostatek času, jistě se s ním nyní v pohodě domluvíte na tom, kdy chcete, aby začal fotit.

K oblíbené flatlay stylizaci a následnému fotografování třeba jen svatebního oznámení je někdy potřeba více než půl hodiny času. Připočtěte si šaty a další uvedené a máte hodinu času strávenou fotografováním jen „výbavy“ nevěsty. Věřte ale, že to stojí za to, jelikož tyto fotografie krásně načnou a doplní veškeré další svatební dění.

Vše uvedené platí dvojnásob, pokud máte svatbu na krásném svatebním místě jako třeba v Chateau Mcely, kde je potřeba ještě nafotit místo jako takové.

Tip: Pro urychlení procesu fotografování detailů se s fotografem předem domluvte, co vše máte mít k focení připravené (to vám fotograf poradí). Nevěsty obvykle na jedno místo shromáždí oznámení, prstýnky, střevíce, šperky, doplňky atd. Fotograf pak nemusí běhat a shánět, vše má na jednom místě k dispozici.

2. Fotograf i vy si zvyknete

Ze své letité zkušenosti mohu upřímně říct, že není nic horšího, než začít fotografovat svatbu až od obřadu. Já jako fotograf se objevím „na scéně“ při tom nejdůležitějším aktu svatebního dne a najednou mám začít fotit. Nikdo mne nezná, pro všechny jsem cizí. Není to příjemné pro obě strany.

Zatímco když se začne přípravami, většina hostů si na fotografa mezitím zvykne, stejně tak já, jako svatební fotograf, se dostanu do zažitého rytmu a v průběhu obřadu již vše jede jako dobře promazaný stroj.

Stejně jako i ten nejlepší zpěvák se musí rozezpívat, i fotograf se musí při svatebních přípravách „rozfotit“.

3. Máte krásné fotky z příprav

Nejen, že vaši svatební galerii ozdobí veškeré detaily, které jsem již zmínil v prvním bodu. Navíc budete mít elegantní momentky třeba z finálního oblékání šatů.

Nebo si můžete nechat udělat rozvernou fotku s družičkami či naplánovat první svatební pohled budoucích novomanželů. Některé nevěsty poptávají i jemné elegantní „boudoir“ fotky ve svatebním prádle (obvykle ve velmi decentním stylu).

Možností je opravdu mnoho a fotografie příprav patří do každého svatebního alba.

Comments

Young folks think old folks to be fools but old folks know young folks to be fools.

Komentář čeká na schválení.
Add Your Comment

ZAVŘÍT