MENU

Z pohledu svatebního fotografa…

Mcely jsou nenápadná malebná vesnička na okraji krásného Svatojiřského lesa, který láká návštěvníky mnoha historickými legendami. V Mcelách naleznete kostelík ze 14. století, historické dřevěné stavby a také zámek Chateau Mcely – dnes patřící mezi nejžádanější svatební lokality u nás.

Jako svatební fotograf jsem u nás i v zahraničí navštívil již opravdu mnoho svatebních míst. Od obyčejných venkovských stodol, přes soukromé vily na pobřeží až po ty nejluxusnější resorty jako třeba Four Seasons Astir Palace Hotel v Athénách, kde jsem fotografoval tuto luxusní svatbu. A musím bez obalu říct, že Chateau Mcely patří mezi mé nejoblíbenější.

Proč? Protože i přes veškerý luxus, kterým jste obklopeni, na vás dýchá domácí útulná atmosféra. Nejste jeden z tisíce anonymních hostů, naopak máte pocit, že máte zámecký park jen pro sebe a svou rodinu.

Svatba v Chateau Mcely bez přejezdů

Velkou výhodou zámku v Mcelách je, že zde můžete uspořádat celou svatbu bez jakýchkoliv přejezdů. A to se mi jeví jako ideální varianta. Fotografoval jsem již několik set svateb a věřte mi, že každý přejezd je na svatbě komplikací, při které ztratíte třeba i hodinu času. Což mi přijde zbytečné.

Když máte svatbu na jednom místě, užíváte si pohodlí bez nutnosti přejezdů, vaši hosté si mohou dát k obědu alkoholický nápoj, nikdo nemusí řešit odvozy aut před večerní zábavou. Vše je opravdu jednodušší. Což platí i o Chateau Mcely. Tam ubytujete sebe i všechny své důležité hosty (kapacita 55 osob ve 24 pokojích), svatba zde může proběhnout včetně obřadu a samozřejmě i následné hostiny (až pro 100 osob, možností je i zahradní stan).

Svatba v Chateau Mcely i s církevním obřadem

V případě preference církevního obřadu lze využít sousední kostelík Sv. Václava. Což je naprosto ideální varianta pro ty svatební páry, které preferují církení obřad a přitom nechtějí nikam přejíždět. Takových svatebních míst v České republice, kromě Zámku Mcely, moc není.

Historie zámku v Mcelách sahá až do 17. století. Jak šel čas, zámek  postupně měnil svou podobu a v roce 2006 byl znovu otevřen veřejnosti, a  to jako pětihvězdičkový zámecký hotel "Chateau Mcely".  A jak už to tak  bývá, krásné svatební místo nepotřebuje velkou propagaci, aby o něj byl  zájem. S tak nádherným parkem, který zámek obklopuje, luxusními  interiéry, dobrou ubytovací kapacitou, vynikající kuchyní a SPA centrem,  není divu, že zámek svatby doslova přitahuje.  

Zámek Mcely: stylové interiéry a úžasný park

Z mého pohledu svatebního fotografa nabízí Chateau Mcely nejen unikátní interiéry, ale i nádherné exteriéry. Takže můžete počítat s tím, že vaše svatební fotografie budou opravdu jedinečné. Protože na fotografiích je samozřejmě vidět, kde svatba byla – takže výběr místa výrazně ovlivňuje výsledný vzhled fotografií (je rozdíl, jestli se fotí v zámeckém parku nebo na poli u lesa).

Jak jsem již zmínil, interiéry působí stylovým luxusním dojmem, který si ovšem zanechává útulnou domácí atmosféru. Zámecký park kolem Chateau Mcely je velmi velký vzrostlé stromy poskytují dostatek stínu v horkých letních dnech.

Tip: V parku si můžete v podvečer své svatby naplánovat třeba i prskavkové focení, protože prostoru je na to v parku víc než dost.

Svatba v Chateau Mcely je snem mnoha svatebních párů… romantické exteriéry se přímo vybízí k odpolední siestě, při které si vaši svatební hosté mohou odpočinout od svatebního shonu a třeba i s kočárkem si projet nádherný park. Interéry jsou vkusné, stylové a přímo vybízí k uspořádání takové životní události, jako je svatba.

Níže přikládám pár fotografií z pozdně-podzimní procházky po Mcelském zámku. Třeba vám budou inspirací pro vaši svatbu na Chateau Mcely.

Comments

I truly appreciate this post. I have been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again! Kacey Willdon Stefanie

Komentář čeká na schválení.

Make haste slowly.

Komentář čeká na schválení.

Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Shaylynn Willard Conover

Komentář čeká na schválení.

When Life and Love come together, there is nothing more joyous, than an new life. Blessings to Mum an Dad to be. Gaye Tirrell Tommy

Komentář čeká na schválení.
Add Your Comment

ZAVŘÍT