MENU

Z pohledu svatebního fotografa…

Mcely jsou nenápadná malebná vesnička na okraji krásného Svatojiřského lesa, který láká návštěvníky mnoha historickými legendami. V Mcelách naleznete kostelík ze 14. století, historické dřevěné stavby a také zámek Chateau Mcely – dnes patřící mezi nejžádanější svatební lokality u nás.

Jako svatební fotograf jsem u nás i v zahraničí navštívil již opravdu mnoho svatebních míst. Od obyčejných venkovských stodol, přes soukromé vily na pobřeží až po ty nejluxusnější resorty jako třeba Four Seasons Astir Palace Hotel v Athénách, kde jsem fotografoval tuto luxusní svatbu. A musím bez obalu říct, že Chateau Mcely patří mezi mé nejoblíbenější.

Proč? Protože i přes veškerý luxus, kterým jste obklopeni, na vás dýchá domácí útulná atmosféra. Nejste jeden z tisíce anonymních hostů, naopak máte pocit, že máte zámecký park jen pro sebe a svou rodinu.

Svatba v Chateau Mcely bez přejezdů

Velkou výhodou zámku v Mcelách je, že zde můžete uspořádat celou svatbu bez jakýchkoliv přejezdů. A to se mi jeví jako ideální varianta. Fotografoval jsem již několik set svateb a věřte mi, že každý přejezd je na svatbě komplikací, při které ztratíte třeba i hodinu času. Což mi přijde zbytečné.

Když máte svatbu na jednom místě, užíváte si pohodlí bez nutnosti přejezdů, vaši hosté si mohou dát k obědu alkoholický nápoj, nikdo nemusí řešit odvozy aut před večerní zábavou. Vše je opravdu jednodušší. Což platí i o Chateau Mcely. Tam ubytujete sebe i všechny své důležité hosty (kapacita 55 osob ve 24 pokojích), svatba zde může proběhnout včetně obřadu a samozřejmě i následné hostiny (až pro 100 osob, možností je i zahradní stan).

Svatba v Chateau Mcely i s církevním obřadem

V případě preference církevního obřadu lze využít sousední kostelík Sv. Václava. Což je naprosto ideální varianta pro ty svatební páry, které preferují církení obřad a přitom nechtějí nikam přejíždět. Takových svatebních míst v České republice, kromě Zámku Mcely, moc není.

Historie zámku v Mcelách sahá až do 17. století. Jak šel čas, zámek  postupně měnil svou podobu a v roce 2006 byl znovu otevřen veřejnosti, a  to jako pětihvězdičkový zámecký hotel "Chateau Mcely".  A jak už to tak  bývá, krásné svatební místo nepotřebuje velkou propagaci, aby o něj byl  zájem. S tak nádherným parkem, který zámek obklopuje, luxusními  interiéry, dobrou ubytovací kapacitou, vynikající kuchyní a SPA centrem,  není divu, že zámek svatby doslova přitahuje.  

Zámek Mcely: stylové interiéry a úžasný park

Z mého pohledu svatebního fotografa nabízí Chateau Mcely nejen unikátní interiéry, ale i nádherné exteriéry. Takže můžete počítat s tím, že vaše svatební fotografie budou opravdu jedinečné. Protože na fotografiích je samozřejmě vidět, kde svatba byla – takže výběr místa výrazně ovlivňuje výsledný vzhled fotografií (je rozdíl, jestli se fotí v zámeckém parku nebo na poli u lesa).

Jak jsem již zmínil, interiéry působí stylovým luxusním dojmem, který si ovšem zanechává útulnou domácí atmosféru. Zámecký park kolem Chateau Mcely je velmi velký vzrostlé stromy poskytují dostatek stínu v horkých letních dnech.

Tip: V parku si můžete v podvečer své svatby naplánovat třeba i prskavkové focení, protože prostoru je na to v parku víc než dost.

Svatba v Chateau Mcely je snem mnoha svatebních párů… romantické exteriéry se přímo vybízí k odpolední siestě, při které si vaši svatební hosté mohou odpočinout od svatebního shonu a třeba i s kočárkem si projet nádherný park. Interéry jsou vkusné, stylové a přímo vybízí k uspořádání takové životní události, jako je svatba.

Níže přikládám pár fotografií z pozdně-podzimní procházky po Mcelském zámku. Třeba vám budou inspirací pro vaši svatbu na Chateau Mcely.

Comments
Add Your Comment

ZAVŘÍT