MENU

Předsvatební fotografování je oblíbené nejen v zahraničí, ale už i mezi českými páry. Není divu, jelikož toto focení před svatbou s sebou přináší celou řadu výhod. Proč i vy byste si s fotografem měli naplánovat předsvatební focení? Čtěte dále.

Co je předsvatební fotografování

V praxi to funguje tak, že se svým svatebním fotografem se sejdete ještě před svatbou a nafotíte pěkné zamilované fotky ještě za svobodna. Není konkrétně dané, jak předem před svatbou toto focení má být – pokud plánujete svatbu narychlo, může to být klidně jen pár týdnů. Lepší je ovšem fotografování naplánovat spíše několik měsíců až rok předem (abyste výsledné fotky stihli zakomponovat např. do svatebních tiskovin apod.).

Jak se takové focení plánuje? Obvykle je potřeba se sejít se svatebním fotografem a domluvit si nějaký koncept takového focení. Bude to ve stylu boho pikniku v lese nebo zvolíte raději jemnou eleganci v prostředí zámecké zahrady? Nebo zvolíte vír velkoměsta či dokonce pojedete fotit třeba do Benátek? Možností je opravdu mnoho a meze vaší fantazie se nekladou. Vezměte v úvahu koncept vaší budoucí svatby a zkuste i předsvatební fotografování naplánovat v podobném stylu. Díky tomu pak budou výsledné předsvatební fotky v jednom stylu, jako ty svatební. Takže budou vypadat velmi dobře třeba i v jednom rodinném albu. Podstatné tedy je i předsvatební focení pečlivě promyslet, naplánovat a probrat s fotografem nebo třeba i se svatební agenturou.

Tip pro nevěsty: nedaří se vám přesvědčit svého nastávajícího k předsvatebnímu focení? Naplánujte si tzv. „bridal photo session“, což znamená fotografování jen vás. Necháte se nalíčit, učesat, pěkně obléknout a budete mít krásné jemné portréty. Uvidíte, že Váš nastávající bude z takových fotografií nadšen.

Tip pro nevěsty: pokud se stydíte nechat se fotit sama, vezměte do party své družičky a uspořádejte si tzv. „bridal party“, při které vzniknou nejen skupinové, ale i jednotlivé portréty a momentky. Můžete mít více druhů oblečení, otevřít si šampus, prostě udělat si parádní dámskou jízdu.

Výhody předsvatebního fotografování

1. Zvyknete si nechat se fotografovat.
Málokdo se cítí zcela komfortně před fotoaparátem, a tak je předsvatební focení zcela ideální příležitostí si na to zvyknout. Věřte nebo ne, ale všechny páry si během hodinky zvyknou a na svatbě již nemají z focení žádný stres. Takže mají i hezčí svatební fotografie.

2. Seznámíte se se svým svatebním fotografem.
Málokdo s vámi stráví ve svatební den tolik času, jako váš svatební fotograf. Proto je velmi důležité, abyste se v jeho přítomnosti cítili zcela komfortně. A k tomu vám fotografování před svatbou velmi pomůže. Zjistíte, že fotograf je také normální, ba dokonce i příjemný člověk.

3. Budete mít krásné zamilované fotografie ještě před svatbou.
Tyto fotografie můžete použít do své svatební výzdoby, na „thank you“ kartičky pro hosty, do svého webu, svatebních tiskovin, atd. Pár výtisků můžete věnovat svým (pra)rodičům – věřte, že budou dojatí. Možností je opravdu mnoho.

4. Usnadníte fotografovi práci na svatbě.
Jak? Tím, že své předsvatební fotografie nasdílíte svým příbuzným a hostům. Těm se budou samozřejmě fotografie velmi líbit – a díky tomu se budou na vaší svatbě nechat rádi fotit. Budou totiž vědět, že i oni mohou mít krásné skupinky i momentky.

5. Zkombinujte focení se zkouškou účesu a líčení
Předsvatební fotografování můžete zkombinovat se svou zkouškou účesu a líčení. Budete mít tak perfektní zpětnou vazbu, jak bude účes a vizáž vypadat na svatebních fotografiích.

Neomezujte svou fantazii

Při plánování předsvatebního fotografování rozhodně neomezujte svou fantazii. Můžete zvolit například elegantní předsvatební focení v Praze a nebo si udělat víkendový výlet do Říma a cestou se stavit ještě v Benátkách. Pokud máte rádi relax, můžete fotografování spojit s wellness pobytem ve vysokohorském hotelu. Nebo zvolíte romantickou procházku po Českém Krumlově… možností je opravdu mnoho.

V zahraničí začíná být velmi populární předsvatební cesta, což může být třeba romantický víkendový pobyt v Paříži, kde se necháte ještě před svatbou nafotit. Osobně díky své profesi svatebního fotografa cestuji často a mohu takové focení vřele doporučit.

Upřímné doporučení

Pokud bych Vám měl já osobně doporučit, zvolte si takovou formu předsvatebního fotografování, která vám bude nejbližší. Zcela zásadní je, abyste si užili krásné chvíle spolu a měli na ně památku ve formě výjimečných fotografií, které vám vše kdykoliv připomenou. Jsem přesvědčen o tom, že za pár desítek let pro vás budou mít nevyčíslitelnou hodnotu…

Comments
Add Your Comment

ZAVŘÍT