MENU

TOMÁŠ DOLEJŠÍ SVATEBNÍ FOTOGRAF

FINE ART & FILM

Fotografování se věnuji již mnoho let, svatby fotím profesionálně na plný úvazek již od roku 2007. K fotografii mě nejspíš přivedla obyčejná krabice mých rodičů, která byla plná neobyčejných fotek. Byly, a dodnes jsou, to papírové fotografie pořízené na film. Na většině z nich je naše rodina, já a mí sourozenci jako malé děti.

Po všech letech mají stále takové kouzlo, a pro mne osobně takovou hodnotu, že je to pro mě ten největší rodinný poklad. Umožňují  podívat se do minulosti, připomenout si okamžiky, které už nikdy nenastanou, zasmát se a zavzpomínat třeba při dobré láhvi vína. Vím, že tyto papírové fotografie už nikdy nic nenahradí. A jsem nesmírně vděčný, že je můj táta tehdy pořídil.

A vám mohu poskytnout podobný rodinný poklad ve formě svatebních fotografií. Nebudou to jedničky a nuly, ale fotografie pořízené ze značné části na film. A může to být unikátní svatební album, ze kterého se stane stejný rodinný poklad, jako krabice fotografií pro mne.

Jestli mi rozumíte a máte pocit, že jsme naladěni „na stejné vlně“, napište mi nebo rovnou zavolejte. V našem světe je možné vše – i vy můžete mít svatební album, které bude vaším pokladem.

svatební fotograf tomáš dolejší
VÍCE O MNĚ

STUDOVAL JSTE FOTOGRAFII?

Ne, fotografovat jsem se naučil v mládí a vše, co dnes umím, jsem se naučil za dlouhá léta praxe a dřiny. Zajímavostí je, že jsem s vyznamenáním promoval na Vysoké Škole Ekonomické v Praze (podniková ekonomika a management), odkud mám titul inženýra ekonomie.

ZMIŇUJETE, ŽE FOTÍTE NA FILM... CO TO PRO NÁS ZNAMENÁ?

Ano, je to tak. Nedávno jsem se vrátil k fotografování na film, jelikož se mi velmi líbí jeho barevný projev. Fotografie z filmu, zvláště středoformátového, jsou jiné, než digitální. Barvy jsou více analogové a naturální, film lépe zvládá vysoké kontrasty a dokáže diváka více vtáhnout do děje. Osobně miluji nedokonalost filmu, která z něj činí dokonalé médium pro opravdu umělecké fotografie. Pro vás to znamená jediné – zcela unikátní nadčasové fotografie, které budou vypadat skvěle i za 100 let.

V JAKÉ PODOBĚ TEDY ZÍSKÁME TYTO FILMOVÉ FOTOGRAFIE?

Veškeré fotografie pořízené na film procházejí ručním procesem vyvolání a digitálního skenování. Je to proces časově náročný a nákladný. Výsledkem jsou digitální soubory, se kterými můžete zacházet tak, jak jste zvyklí (sdílet, tisknout, atd.). Nejlépe se ovšem filmové fotografie vyjímají na bavlněném papíře.

JE MOŽNÉ SE S VÁMI PŘED SVATBOU SEJÍT?

Ano, samozřejmě… dokonce to sám vítám. Vy nechcete strávit svůj celý krásný svatební den s někým zcela cizím. Během osobní schůzky mi popíšete svou představu o plánované svatbě, řeknete mi co je pro vás důležité, zeptáte se mne na spoustu otázek.  Já vám naopak vysvětlím, jak to obvykle chodí nejen z hlediska fotografování. Díky stovkám svateb, které jsou za mnou, vám dokážu opravdu poradit či doporučit další dodavatele.

CO VŠECHNO OD VÁS PO SVATBĚ DOSTANEME?

Během 3 týdnů po svatbě ode mne získáte soukromou galerii na mém webu, elegantní krabici s tištěnými fotografiemi a usb flash disk (na které budou všechny fotografie v digitální podobě v plném rozlišení). Většina mých párů preferuje i kvalitní svatební album, ve kterém teprve filmové fotografie nádherně vyniknou.

KOLIK FOTOGRAFIÍ OD VÁS MŮŽEME OČEKÁVAT?

Počet finálních fotografií se velmi liší dle velikosti a pestrosti každé svatby a také délky fotografování. Při celodenním rozsahu to bude určitě více, než 600 fotografií. Všechny budou  jednotlivě profesionálně upravené.

FOTOGRAFUJETE SÁM NEBO VE DVOU?

Ve většině případů fotografuji sám, nicméně to velmi záleží na velikosti svatby a na vašich představách. Ve dvou dokážeme pokrýt více úhlů pohledu a tím pádem dodat více fotografií. V praxi ovšem platí, že běžně velké svatby fotografuji bez problémů sám.

MŮŽETE NÁM DOPORUČIT KAMERAMANA A DALŠÍ DODAVATELE?

Ano, samozřejmě. Mám za sebou dlouholetou praxi a více než 300 svateb. A tak mohu doporučit právě takové dodavatele, kteří budou přesně vyhovovat vašim potřebám. Prosím sdělte mi je v kontaktním formuláři a já Vám rád zašlu reference na další dodavatele.

MŮŽEME NĚKDE VIDĚT FOTOGRAFIE Z CELÉ SVATBY?

Ano, určitě. Je dobré vidět ucelený soubor fotografií od ranních příprav až po večerní zábavu. Vzhledem k tomu, že soukromí mých klientů je pro mne naprosto zásadní, prosím kontaktujte mne a já Vám zašlu odkaz na kompletní svatební galerii.

Kde nejčastěji fotografujete svatby?

V rámci České republiky fotografuji svatby nejčastěji v Praze, přičemž velmi oblíbené jsou nyní zámky, jak např.  Chateau Mcely, zámek Mitrowicz, zámek Niměřice, Kačina, Nelahozeves a mnoho dalších. Zahraniční svatby jsem zatím fotografoval v mnoha evropských zemích (Itálie, Švýcarsko, Anglie, Španělsko, Holandsko, Řecko, Slovinsko, Francie, …). Netajím se faktem, že miluji italské Toskánsko a všeobecně Řecko. Řecké ostrovy jsou mým druhým „domovem“, a tak tam také často fotografuji.

ZAVŘÍT