MENU

Fotografování novomanželských portrétů vás velmi často zajímá. A ptáte se i na to, jestli je možné je nafotit už před obřadem, abyste pak měli po zbytek dne klid. Ano, většinou to je možné, má to ovšem svá specifika. V každém případě je potřeba tento návrh s dostatečným předstihem probrat se svou svatební agenturou / svatebním fotografem. Je totiž potřeba vše skoordinovat, aby vše časově vyšlo, a to včetně fotografování případného prvního pohledu.

Specifika fotografování portrétů před obřadem

  • Je potřeba dát velký pozor na šaty, aby se před obřadem při fotografování nijak neumazaly. Existují na to jisté „fígle“, které vám každý zkušený fotograf poradí, nicméně i tak je potřeba zvýšená opatrnost.
  • Nesmí se rozcuchat účes, stejně tak se nesmí pokazit vizáž – vizážistka i kadeřnice obvykle předem vědí, že se bude fotografovat již před obřadem a přizpůsobí tomu svůj profesionální postup.
  • Pokud je slunečný letní den, pravděpodobně se při focení lehce zpotíte (a to i když se budete fotit ve stínu). To platí zejména pro ženichy.
  • V poledne při slunečném dni se nefotí zrovna nejlépe, proto je lepší zvolit stín nebo interiér a focení pak doplnit ještě jedním kratším focením v podvečer před západem slunce. V tu dobu bývá světlo nejlepší pro focení. Toto doplnění vnímám jako ideální, protože bude jiné (lepší) světlo a vy tak budete mít atraktivnější svatební portréty.
  • Při fotografování před obřadem bývá ženich s nevěstou mnohem více nervózní, než při odpoledním focení po obřadu. A to někdy bývá na fotografiích vidět.

Osobně vnímám fotografování novomanželů před obřadem jako praktický prvek – ti pak mají více času na své hosty. Je ovšem potřeba zvážit i zápory této varianty, které jsem uvedl výše.

Shrnutí

V praxi už jsem fotografování před obřadem mnohokrát absolvoval. Řekl bych, že pokud jste srozuměni s nevýhodami této varianty a po konzultaci s fotografem / agenturou jste se shodli, že nepředstavují problém, můžete zvolit variantu fotografování již před obřadem. Jen je potřeba si na takové fotografování vyčlenit dostatek času, jelikož čas obřadu se obvykle neposouvá. Výhodou pro vás bude více času se svými hosty.

Tip: můžete zvolit i prostřední variantu, při které část portrétů nafotíte před obřadem a druhou část pak podvečer. Případně večerní focení doplníte o focení s prskavkami.

Jestliže vás ale k fotografování před obřadem nic nenutí, doporučuji jej raději naplánovat klasicky na odpoledne / podvečer, kdy odpadají veškeré výše uvedené starosti . Jedinou „nevýhodou“ je, že se na hodinku a půl ztratíte svým hostům, které ale můžete velmi snadno zabavit třeba předem naplánovanými aktivitami.

Comments

If you live in the river you should make friends with the crocodile.

Komentář čeká na schválení.
Add Your Comment

ZAVŘÍT