MENU

V průběhu svatebního dne budete muset alespoň na chvilku opustit svatební hosty, abychom mohli vyfotografovat vaše novomanželské portréty. Zde mám pro vás několik užitečných tipů, jak své hosty v tomto čase zabavit.

Délka novomanželského fotografování se dosti liší jednak dle fotografa, ale i podle požadavků novomanželů. S některými jsem už strávil i více než 2 hodiny, s jinými zase patnáct minut. Tak či onak je dobré své svatební hosty nenechat jen tak sedět a něčím je zabavit.

Praktické tipy

  • Připravte pro ně zábavné hry (kvízy, křížovky, hádanky,…) nebo ke kávě svatební noviny. To vše dokáže i dospěláky zaměstnat na hodinku a ani nebudou vědět, že jste se šli fotit.
  • Pokud to prostory nabízí, domluvte jim prohlídku (např. historické sklepení, hradní věž, zámecké pokoje, …).
  • Domluvte pro ně zážitkovou ochutnávku – například ochutnávka místních vín zabaví dospělé svatební hosty víc než dost (jen pozor, aby se vám ještě vrátili zpět na svatební zábavu).
  • Dejte jim za úkol namalovat pro vás obraz (každá skupinka dostane část puzzle a namaluje tu svou část, vznikne z toho prima kubismus.
  • Připravte pro ně foto koutek, kde se můžou nafotit např. polaroidem.
  • Instruujte je, ať vám postupně označkují svatební strom (dávají se místo lístků obvykle otisky prstů).
  • Načasujte své focení na zahájení rautu (vy si něco jako první sníte a než ostatní stihnou raut sníst, máte nafoceno).
  • Mějte pro ně posezení venku u kávy (pokud je slunečno, je jisté, že hosté si rádi posedají venku, poklábosí s ostatními u dortíku a přitom si ani nevšimnou, že jste byli hodinku pryč).

To jsou nejčastější způsoby, jak své svatební hosty zabavit v době nepřítomnosti. Samozřejmě variant může být mnohem víc, záleží na vaší fantazii. Někdy stačí málo – když je venku příjemné letní odpoledne a hosté mají možnosti si vzít kávu či občerstvení ven, rádi toho využijí, trošku se zrelaxují, naberou síly na večerní zábavu a ani si nevšimnou, že jste se odešli fotit.

Pokud je ale “zavřete” do jedné místnosti, je potřeba je obvykle něčím zabavit. Základem je občerstvení, vše ostatní je už jen bonus navíc, který se ale často v praxi hodí.

Comments

The more sins you confess the more books you will sell.

Komentář čeká na schválení.
Add Your Comment

ZAVŘÍT