MENU

Takzvaný první svatební pohled, v zahraničí označován jako „the first look“ je moment, kdy ženich poprvé spatří svou nevěstu. Samozřejmě již připravenou k obřadu – tedy oblečenou, učesanou, nalíčenou. Dovedete si tedy představit, jaké emoce v tento moment probíhají. A to je jedinečná příležitost pro krásné emotivní fotografie. Jak tedy první pohled naplánovat?

Na kdy naplánovat první pohled novomanželů?

Pokud chcete svůj první pohled uskutečnit, naplánujte jej mezi přípravami a obřadem. Konkrétněji řečeno – vyčleňte si 15 – 30 minut poté, kdy budete oba dva kompletně oblečeni a připraveni. Pokud velmi spěcháte, stačí i 10 minut, během kterých vzniknou neopakovatelné, velmi emotivní svatební fotografie. Vřele doporučuji dát si rezervu a první pohled naplánovat s dostatečným předstihem před obřadem. Ideálem je zhruba 20 minut.

Kde první pohled uskutečnit?

Zcela jistě si nechte poradit od své svatební agentury či fotografa. Obvykle je to místo, kde budete mít zcela soukromí a klid. Může to být obřadní místo, interiér nebo třeba hezký park (jako třeba v Chateau Mcely). Na svůj první pohled můžete (ale nemusíte) pozvat (pra)rodiče, sourozence, družičky či svědky. Všechny ostatní hosty z toho raději vynechte. Cílem je navodit komorní atmosféru, takže pokud jste stydliví, doporučuji první pohled bez jakýchkoliv diváků.

Tip: pokud se rozhodnete pozvat ke svému prvnímu pohledu třeba právě rodiče, prarodiče nebo dokonce i sourozente, musíte je předem instruovat, aby byli potichu. Jako v divadle. Samozřejmě nějaký ten povzdech dojetím je zcela v pořádku. Ovšem jakékoliv halekání nebo povzbuzování je zcela nepřípustné. Stejně tak fotografování.

Vhodným místem může být například klidná zahrada, zámecká hala, hotelový sál, útes s výhledem na moře, ale třeba i jen „obyčejné“ stromořadí nebo louka. V podstatě to může být jakékoliv místo, které bude korespondovat se stylem vaší svatby a bude vám tam příjemně.

Jak první pohled obvykle probíhá?

V prvním pohledu nemusíte hledat žádnou vědu…. Obvykle se jako první přichystá ženich tak, aby neviděl přicházející nevěstu. Většinou si stoupne na domluvené místo a nesmí se otočit, dokud nevěsta nedá signál.

Tím může být třeba její pozdrav nebo jemný dotyk (možností je opravdu mnoho). Pak se ženich otočí, poprvé se oba spatří a obvykle dají průchod velmi silným emocím. Zní to triviálně, jedná se ovšem o emočně velmi silný moment, v jehož průběhu vznikají neopakovatelné fotografie.

Váš svatební fotograf tak bude moci zachytit krásné fotografie plné emocí, dojetí i pocitu štěstí.

A co dál?

Průběh prvního pohledu je z hlediska organizačního v režii fotografa / svatební agentury. Ti vám poté poradí, kde si jak stoupnout, abyste mohli mít třeba pát fotek navíc ještě před obřadem.

Poté už se obvykle směřuje přímo na obřad. Někdy je potřeba ještě šetrný zásah vizážistky, jelikož emoce s sebou často přináší slzy dojetí.

Líbí se vám myšlenka prvního pohledu? Výborně, budete mít totiž nejen více krásných fotografií, ale i neopakovatelný zážitek, který vám právě tyto fotografie připomenou.

Comments
Add Your Comment

ZAVŘÍT