MENU

Podzimní svatba může mít neopakovatelné kouzlo. Na druhou stranu má svatba na podzim i své nevýhody. Jak se na podzimní svatbu nejlépe připravit a jak ji naplánovat? To se dozvíte v tomto příspěvku.

podzimní svatební květina, podzimní svatba

Čím je podzimní svatba specifická

Podzimní svatba má, oproti letní klasice, svá specifika. Ať už to jsou některé výhody či nevýhody, je potřeba s nimi počítat a připravit se na ně. Níže jsou tedy slíbené praktické tipy, jak se co nejlépe vypořádat s podzimní svatbou.

Počasí na podzim

Zcela jistě na prvním místě je počasí, které může být na podzim nevyzpytatelné. Je dost dobře možné, že ještě v půlce října bude doznívat babí léto, ve stínu bude 20°C a všichni svatební hosté tak ocení možnost venkovního posezení.

Je tedy více než praktické mít k dispozici venkovní prostory, které využijete se svými hosty třeba k odpolední siestě nebo odpočinkovým hrám.

Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že může být deštivo, větrno a velmi chladno. Tedy klasické podzimní sychravo, kdy všichni svatební hosté, včetně vás, budou raději uvnitř u teplého krbu.

Takových svateb jsem fotografoval již mnoho a mohu vám říct, že největším hitem je teplý útulný interiér, horký čaj a plápolající oheň v kamnech. Při plánování podzimní svatby je tedy naprosto zásadní mít k dispozici tzv. „mokrou variantu“, tedy interiér, kde se pohodlně vejdou všichni vaši svatební hosté v průběhu celé svatby.

A tím nemám na mysli pouze „jídelnu“, ale i nějaký ten parket pro svatební veselí.

Dřívější západy slunce na podzim

Pokud vyjde počasí, nabízí podzimní svatby něco, co v létě nezažijete. A to podvečerní dlouhé západy slunce a neopakovatelné soumraky.

V létě zapadá slunce běžně až po osmé večer, zatímco na podzim je to třeba už mezi 6 a 7 hodinou večerní. Tím pádem nemusíte tak dlouho čekat na to nejlepší světlo kvůli svému fotografování.

Navíc zvládnete snáze i případné večerní fotografování za tmy třeba s prskavkami. V létě musíte čekat do 10 večer, zatímco na podzim to zvládnete už před osmou.

Myslete tedy na dřívější časy východu a západu slunce již při plánování svatebního harmonogramu. Případný ohňostroj nebo prskavkové focení zvládnete dříve (v půlce září je tma už v 8 večer).

podzimní svatba

Lepší podzimní světlo k fotografování během dne

V létě, kdy se slunce zdánlivě pohybuje po obloze téměř v nadhlavníku, bývá světlo velmi ostré. Znáte to sami – při jasném počasí jsou sluneční brýle velmi praktickým doplňkem.

A právě toto ostré světlo nebývá zrovna ideální pro fotografování.

Naopak podzimní světlo bývá pro vaše svatební fotografie mnohem přívětivější a zajímavější. Pokud tedy vyjde počasí, máte k dispozici světlo, které je nejen příjemnější pro vás, ale i pro vaše budoucí svatební fotky.

Svatba na podzim tak může být lepší volbou i z hlediska svatebních fotografií – musí ovšem vyjít to správné počasí.

podzimní svatba Chateau MCely

Lepší dostupnost svatebních dodavatelů na podzim

Hlavní svatební sezóna probíhá obvykle od května až do září včetně. Říjen je již považován za „mimo sezónu“, a tak máte mnohem snazší shánění svatebních dodavatelů. Ti nejlepší bývají totiž běžně zamluveni třeba rok předem a víc. Podzimní termíny ovšem nebývají tak populární, a tak své svatební dodavatele mnohem snáze seženete.

To platí samozřejmě i o svatebních fotografech, jejichž hledání a výběr nemusíte řešit s tak velkým předstihem.

Tématická podzimní svatební výzdoba

Podzim dokáže být úžasným roční obdobím – zejména v průběhu babího léta. Stromy se zbarví do oranžova, podvečerní soumraky hrají neskutečnými barvami, sklízí se úroda v sadech a polích…

Veškerý charakter podzimu tak můžete snadno promítnout do své svatební podzimní výzdoby. Zcela jistě tuto možnost proberte se svou případnou svatební agenturou, která by vám měla umět nabídnout více variant takového tématického ladění podzimní svatební výzdoby.

Podzimní svatba – shrnutí

Svatba na podzim je upřímně řečeno mnohdy sázkou do loterie. Může být krásné a nebo také ošklivé počasí. Proto lze všem svatebním párům, které plánují podzimní svatbu, doporučit takové svatební prostory, které vyhoví oběma variantám.

Jinak řečeno – mějte vždy k dispozici interiér, kam s může celá svatba kdykoliv přesunout.

Když se ovšem počasí zadaří, můžete očekávat neopakovatelnou atmosféru, a to včetně nádherných svatebních podzimních fotografií. Protože šikovný a zkušený svatební fotograf dokáže při takovém počasí doslova zázraky.

Komentáře

A book holds a house of gold.

Komentář čeká na schválení.

Third time lucky.

Komentář čeká na schválení.
Přidat komentář

ZAVŘÍT